Митне право

  • юридичний супровід ЗЕД Клієнта (підготовка і аналіз контрактів, специфікацій, інвойсів, інших супровідних документів, підготовка дилерських контрактів і ведення переговорів щодо дилерських умов);
  • юридичний супровід при експорті та імпорті вантажу задля уникнення неправильної класифікації товару;);
  • оскарження рішень митних органів щодо зміни коду товару;
  • оскарження рішень митних органів щодо застосування звичайних цін і рішень про коригування митної вартості;
  • захист інтересів Клієнта в процесах про адміністративні правопорушення митного законодавства;
  • оскарження постанов про порушення митних правил.

Підприємства – імпортери часто стикаються з необґрунтованими рішеннями митниці про зміну коду товару, завезеного на територію України. Потрібно звернути особливу увагу на те, що митниця має право змінити код товару не тільки в процесі митного оформлення, а і після того як товар (транспортний засіб) буде розмитнений. Як правило, зміна коду товару відбувається на той код, який передбачає сплату більшого розміру мита.

Такі рішення митного органу потрібно оскаржувати. Можна діяти в двох напрямках: адміністративне оскарження і судове. Останнім часом, адміністративне оскарження стало більш ефективним. Митниця іноді самостійно скасовує свої необґрунтовані рішення. Звичайно, такі випадки не такі часті як хотілося б, тому вірніше успіху можна добитись у суді.

Однак потрібно розуміти, що судді не є експертами у визначенні точного коду товару, тому краще не витрачати час і відразу заявити клопотання про проведення судової експертизи, яка і допоможе визначити код товару, що має бути застосований.

Не слід також забувати, що якщо декларант зазначить в декларації код товару, який передбачає сплату меншого розміру мита, то працівники митниці, як правило, розцінюють такі дії декларанта як умисне ухилення від сплати митних зборів і складають протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 485 Митного кодексу. Результатом залучення до відповідальності за цією статтею буде штраф в розмірі 300% несплаченої суми митних платежів.

Так само працівники митниці можуть скласти протокол і за ст. 472 Митного кодексу, обґрунтовуючи це тим, що декларант вказав неточні (недостовірні) дані про товар. В такому випадку до декларанта буде застосовано конфіскацію товару і штраф в розмірі 100% вартості товару.

При складанні митницею протоколу про адміністративне правопорушення, пов’язане з некоректним визначенням коду товару, не потрібно чекати рішення суду про оскарження класифікаційного рішення митного органу. Такий судовий процес може тривати дуже довго, а протоколи необхідно оскаржувати негайно, так як термін для притягнення до відповідальності за протоколом про адміністративне правопорушення – 6 місяців з дати виявлення митним органом правопорушення.

Тетяна Проскурня

Адвокат, Керуючий Партнер,
Третейський суддя

Тарифи

ПОГОДИННА ОПЛАТА

3000 грн / година

Керуючий партнер / Партнер

1600 грн / година

Адвокат

800 грн / година

Помічник адвоката

ФІКСОВАНА ЦІНА

від 50000 грн

Суд першої інстанції

від 30000 грн

Суд апеляційної інстанції

від 30000 грн

Верховний Суд
Цей пакет включає представництво інтересів Клієнта у справі в судах незалежно від терміну її розгляду або кількості засідань, або направлення справи на новий розгляд. Ціна зафіксована до отримання остаточного рішення.

АБОНЕНТСЬКА ПЛАТА

від 15000 грн на місяць

ЗВ'ЯЖІТЬСЯ З НАМИ:
+38 044 240 1818
+38 050 462 1818